O nas

 

Wydawnictwo Bona to krakowska niezależna oficyna wydawnicza, ceniona przede wszystkim za piękne wydania literatury dziecięcej. Nasze książki były kilkakrotnie nagradzane:

 

Złe sny Aleksandry Cieślak – „Książka Roku” Polskiej sekcji iBBY 2012: Wyróżnienie Graficzne,

Zwierzątka Konrada Świtały – „Książka Roku” Polskiej sekcji iBBY 2013: Wyróżnienie Graficzne,

Maciuś i Dziadek Roberto Piuminiego –  Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa 2015 w kategorii

                     Literatura dla dzieci i młodzieży.

 

Wśród naszych książek należne miejsce znalazły światowe klasyki, takie jak: Skrzaty Wila Huygena (ilustracje Riena Poortvlieta), Mały Duszek Otfrieda Preusslera (ilustracje F. J. Trippa) czy Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla (ilustracje Tove Jansson) w nowym przekładzie prof. Elżbiety Tabakowskiej, ale i pozycje współczesne: niemiecki cykl Pan Brumm Daniela Nappa czy Tato Markusa Majaluomy.

 

Szczególną uwagę przykładamy do obrazowej części każdej z naszych książek. Cenimy sobie przede wszystkim współpracę z polskimi mistrzami ilustracji, do których nie wahamy się zaliczyć: Aleksandry Cieślak (Złe sny, Świńska książeczka), Konrada Świtały (Zwierzątka), Ady Bystrzyckiej (ilustracje do W aeroplanie Juliana Tuwima), Katarzyny Bajerowicz (ilustracje do Krabata, Bajek przez telefon) i innych, z którymi mieliśmy dotąd przyjemność współpracować.

 

Nie zamierzamy jednak zdobywać czytelniczych serc liczbą wydawanych publikacji. Naszym priorytetem jest jakość edytorska oraz staranny dobór pozycji, bo na własnym przykładzie wiemy, jak ogromny wpływ na późniejsze życie mają książki czytane w dzieciństwie.