"Kamienny anioł" Margaret Laurence książką lipca w Radiu Kraków

Miło nam poinformować, że  "Kamienny anioł"  został uznany książką lipca w programie Koło Kultury Radia Kraków. Dziennikarze, krytycy i literaturoznawcy zebrani w studiu docenili mistrzostwo klasycznej powieści.


 


Laurence zachwyca pięknym, plastycznym stylem. Jednocześnie niepokoi obrazem jesieni życia, w której walczy się o każdy kolejny dzień, o własną tożsamość i niezależność. To także książka, która opisuje proces trudnego dochodzenia do pokory wobec spraw, na które nie mamy wpływu. Barwnie i wyraźnie wpisująca się w kanadyjską codzienność przełomu XIX i XX wieku. (Jarosław Czechowicz)

Ta książka powinna nas skłonić to tego, żebyśmy traktowali starych ludzi tak, jak chcielibyśmy sami być traktowani. (Małgorzata Niemczyńska).

Mam nadzieję, że wszyscy, którzy zakochali się w Alice Munro sięgną po "Kamiennego anioła", bo to jest fantastyczne wydarzenie literackie. (Anna Marchewka).

Ta opowieść uczy nas dostrzegania ludzi starych i przypomina nam, że dzięki nim dowiadujemy się wiele o nas samych. (Marcin Wilk)