Warsztaty książkowe w czasie ferii

Warsztaty książkowe w czasie ferii

 

Księgarnia i Wydawnictwo Bona zapraszają wszystkie dzieci, które na czas ferii zostają w Krakowie, do uczestniczenia w serii książkowych warsztatów. Między 14 a 27 stycznia odbędzie się sześć spotkań dedykowanych dzieciom między 4 a 9 rokiem życia - wszystkie potrwają około godziny, a ich celem będzie rozbudzenie w najmłodszych ochoty do samodzielnej lektury oraz pokazanie, że książka może być punktem wyjścia do innych sposobów spędzania wolnego czasu - malowania i rysowania, zabawy słowem, rękodzieła. Każde zajęcia płatne 5 zł (karnet na 6 spotkań w cenie 25 zł).

 

Harmonogram warsztatów:

 

14 stycznia (poniedziałek), 11.30 - "Mały Wodniczek" O. Preusslera (czyli: Skąd się biorą książki?, jak zrobić czapeczkę origami i zabawić się z Wodnikiem w ciepło-zimno)

16 stycznia (środa), 11.30 - "Mały Duszek" O. Preusslera (czyli: Gdzie mieszkają duchy?, rozmowa o ich nocnych zwyczajach i malowanie sceny z książki)

18 stycznia (piątek), 11.30 - "Bajki przez telefon" G. Rodariego (czyli: Kto to jest opowiadacz? oraz jak odnaleźć bajkę w przestrzeni)

21 stycznia (poniedziałek), 11.30 - "Niewidzialny Tonino" G. Rodariego (czyli: Czy chcesz być niewidzialny? oraz zabawy: w lustrzane odbicie, zgadnij kto to i w tramwaj)

23 stycznia (środa), 11.30 - "Mały Duszek" O. Preusslera (czyli: o duchach w świetle dnia i perypetiach tego, kto w niewłaściwym czasie znajdzie się w niewłaściwym miejscu)

25 stycznia (piątek), 11.30 - "Bajki przez telefon" G. Rodariego (czyli: opowiadanie bajek przez telefon, zabawa z mapą Europy i pastelowy plener malarski)

 

Na każdych zajęciach obowiązuje limit 20 uczestników - zgłoszenia przyjmujemy pod adresem biuro@wydawnictwobona.pl (prosimy podawać wiek i imię dziecka). Zajęcia nie odbędą się, jeśli zdeklarowanych będzie mniej niż 5 dzieci.